8 Kiloluk Dev Bir Kitleyle Yaşıyordu! Doktorlar Bile Şaşkına Döndü

Alanya’da müzisyenlik yapan Şükrü Genç, yaklaşık bir yıl önce başlayan karın ağrısı şikayeti üzerine hastaneye başvurdu. Yapılan tetkiklerde karnında 35 cm eninde, 25 cm boyunda ve 8 kilo ağırlığında dev bir kitle olduğu tespit edildi.

Genç’e bağ dokusundan kaynaklanan nadir bir kanser türü olan sarkom teşhisi konuldu. İzmir Şehir Hastanesi’nde Doç. Dr. Ali Kemal Kayapınar ve Doç. Dr. Murat Güner tarafından yapılan ameliyatla Genç bu kitlelerden kurtuldu.

Karnındaki kitle nedeniyle yavaş yavaş kilo almaya başlayan Genç, ilk başta durumu çok umursamadığını fakat ağrıların başlaması üzerine hastaneye gitmeye karar verdiğini söyledi. Genç, “Kocaman bir karnım vardı. Gebe bir kadın gibiydim. Ben ilk başta kilo aldığımı sanıyordum, umursamadım. Ağrılar başlayınca hastaneye gittim. Nefes alışverişim bile iyi değildi. Müzisyen olduğum için çok iyi diyafram kullanırdım. Ama diyaframımı kullanamıyordum. Uyurken bile rahatsız ediyordu.” dedi.

Ameliyattan sonra 70 kilodan 55 kiloya düşen Genç, artık gece çalışamayacağını ve Alanya’da dershane işiyle ilgileneceğini söyledi. 35 yıl sigara tiryakisi olan Genç, ameliyatın ardından sigarayı da bıraktığını açıkladı.

Doç. Dr. Ali Kemal Kayapınar, Genç’in dünyada az rastlanan bir damar anomalisine sahip olduğunu ve tümörün içinde olduğu için cerrahi açıdan büyük bir risk oluşturduğunu söyledi. Kayapınar, “Hastamızı onkoloji konseyinde değerlendirdik. Biyopsisinin ardından kanser teşhisi konuldu. Konseyde ameliyat öncesi kemoterapi kararı çıktı. Ancak kemoterapiye cevap alamadık. Hastanın tek şansı cerrahi idi.” dedi.

Cerrahi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Güner ise, bu tür lezyonların cerrahi için zor olduğunu ve birçok riski barındırdığını ifade etti. Güner, “Son çare olarak buraya başvurdu. Hastaya bütün şeffaflığıyla durumu paylaştık. Ameliyat masasına yatıp kalkamama ihtimalinin olduğu belirtildi. Hastanın kendisi de ameliyat olmazsa hastaneden çıkmasının mümkün olmayacağını biliyordu. İyi bir ekiple başarılı bir operasyonla tümörlü alan temizlenmiş oldu.” dedi.

Şükrü Genç, ameliyattan sonra kendisini ikinci kez dünyaya gelmiş gibi hissettiğini ve doktorlarına sonsuz teşekkür borçlu olduğunu söyledi. Genç, “Hayatta olmamın sebebi doktorlarım. Kendilerine teşekkür ederim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x